Hakkımızda

CVK GRUP HAKKINDA

Türkiye’nin en güçlü şirket topluluklarından biri olan CVK Grup’un temelleri, 1990 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde kurulan krom zenginleştirme tesisiyle atıldı ve yaklaşık çeyrek yüzyıl önce başlayan madencilik serüveni, günümüzde CVK Grup çatısı altında büyük bir yapıya dönüştü.

CVK Madencilik Grubu, kromun yanı sıra; kurşun, çinko ve mermer madenciliğinde de sektöre yön veren önemli kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır. Türkiye’nin en büyük krom üreticisi ve ihracatcısı olan CVK Madencilik, öncü ve yenilikçi atılımlarıyla bugün ülkemizin en güçlü madencilik gruplarından biri haline geldi. Aradan geçen çeyrek yüzyılda, bir çok farklı şehirde çeşitli madenler yeryüzüne çıkarılarak, işlenip kullanılabilir hale getirilmiş ve ihraç edilerek ülke ekonomisine büyük katkı sağlamıştır.

CVK Turizm Grubu; faaliyet alanlarına 2009’da turizmi de ekleyerek vizyonunu yükseltmeye devam etti. Konaklama ve eğlence sektörünü, ikinci temel büyüme alanı olarak belirleyen grup bu alanda, uluslararası hizmet standartlarına Türk misafirperverliğine özgü dokunuşları katarak, dünyaca ünlü bu misafirperverlik anlayışının da elçiliğini yapıyor.

CVK İnşaat & Gayrimenkul Grubu 2010 yılında emin adımlar ile başladığı inşaat sektöründe, aktif olarak restorasyon ve lüks segmente hitap eden yapılar yapmaktadır. Gayrimenkul yatırımlarına yönelik ana ilgi alanları İstanbul Boğaz hattında ki eski ve yeni yapılardır.